| Arimoshiki a întrebat:

Urgent! Am nevoie sa stiu cat costa coarda principala adica cea mai subtire. Coarda numarul 1. O pot cumpara separat sau tot setul de corzi va rog raspundeti-mi la intrebare...

2 răspunsuri:
| CristiSeeker a răspuns:

Coarda principala la ce? Daca este vorba de chitara se numeste coarda e sau mi.
Da exista locuri in care o poti achizitiona si separat, desi gasesti destul de greu asa ceva. In general o coarda separata costa cam 3-5 lei, dar nu este de foarte mare calitate. Ai grija totusi la dimensiune si tip.
Din nou, daca specifici pentru ce intrument exact este coarda, poate te pot ajuta mai mult...

| Arimoshiki explică:

Pai vreau sa stiu la chitara ca am nevoie... Pot cumpara setul intreg sau separat.Ca am vazut ca un set costa 25lei si are 3 corzi din plastic si as dori sa fie din metal sau din fier...