| Constantin_Ionut_2000_ral6 a întrebat:

Va salut! Am o intrebare in legatura cu platile online. Vreau sa imi fac un abonament pe un site pe care poti sa vizionezi filme, seriale. Modalitatile de plata sunt cu un card de credit/debit, acestea fiind visa sau mastercard si o alta varianta ar fi Paypal. Intrebarea mea este, este mai avantajos sa imi fac cont de paypal si sa platesc cu acesta, sau nu merita si e mai bine sa platesc direct cu datele cardului? P.S O sa imi fac cont la BCR, stiti ce card de debit este mai ok pentru plati online si astea?

3 răspunsuri:
| gothicbat a răspuns:

Eu folosesc paypal, e mai ok și mai rapid.

| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul este cea mai buna solutie, ca esti protejat, neavand acces nimeni la contul tau bancar, decat Paypalul, care la ora actuala, este cea mai mare platforma de plati internationala din lume.
Folosesc Paypalul de peste 10 ani si il folosesc intotdeauna cand am optiunea lui, pentru ca-mi ofera protectie si siguranta tranzactiei pe internet.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai evoluat online banking eu îl consider cel de la BCR.
Ori de câte ori ți se oferă posibilitatea să plătești din paypal, este preferabil să plătești de acolo.