| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! Am un card visa de debit de la alpha bank in lei. Am incercat sa asociez acest card la paypal. Am introdus datele cardului (numarul, data expirarii si codul cvv) dar dupa imi zice sa introduc nu stiu ce parola. Ce parola ar trebui sa introduc pentru asa ceva? Trebuie sa intreb la banca de o asemenea parola? Cardul acesta visa l-am creat recent dar nu mi s-a mai cerut o astfel de parola niciodata la nicio plata online.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti s-a cerut nici o parola, doar un COD de 4 cifre, care iti va veni in extrasul de cont bancar, DUPA ce Paypalul va retrage din contul tau bancar $2. Este un proces de cateva zile, de verificare.

Acel cod trebuie sa te intorci si sa-l pui in linkul trimis de paypal, ca verificarea sa fie completa si sa ti se acorde eligibilitate.
Dupa ce trimiti inserezi cod in linkul Paypalului, ei iti vor inapoia cei $2 retrasi, si te vor anunta ca verificarea este completa, din acel moment avand un cont valid si functional in paypal.

| Wr3nch a răspuns:

O sa iti ia paypal un euro si ai un cod la tranzactie. Dupa ce il bagi si confirmi contul il primesti inapoi.

| gogugogugogu a răspuns:

Daca ai online banking atunci intra in cont si o sa vezi acel cod la tranzactia paypal de 1euro sau dolar. Daca nu ai online banking atunci te duci la banca si scoti un extras de cont cu ultimele tranzactii (inclusiv aia) si o sa vezi acolo acel cod.