| anamaria82726 a întrebat:

Voi ce metode aveti pentru a economisi bani din cumparaturile online? Sau chiar si din magazine

6 răspunsuri:
| vmalex21 a răspuns:

Sunt abonat la un site care imi trimite mesaje cand pretul unui produs pe care vreau sa il cumpăr a scazut.In general însă evit cumpărăturile online tocmai pentru ca nu mi se pare normal sa plătesc transport, etc.Prefer un magazin unde pot vedea produsul cu ochii mei.

| anamaria82726 explică (pentru vmalex21):

Ce site?

| vmalex21 a răspuns (pentru anamaria82726):

E străin, eu nu mai locuiesc in Romania, sunt de fapt două idealo si check24. Însă nu știu dacă te vor ajuta, posibil sa existe si in Romania ceva de genul.

| aXy99 a răspuns:

Cumpar doar ce am nevoie si, de regula, cand cumpar ceva mai insemnat, astept o reducere, verific pe mai multe site-uri etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să economisesc bani, nu cumpăr.

| Adry05 a răspuns:

Eu cumpăr mereu chestiile când le găsesc la reduceri dacă n-am neapărată nevoie de ele atunci și nu se strică repede precum șampon, gel de dus, șervețele și tot așa. Și atunci când mi se termină șamponu mereu am altul de rezervă luat cu minim 3-4 lei mai ieftin big grin
Totodată, îmi cumpăr hainele de iarnă în sezonul ăsta când sunt toate la reducere și cele de vară în toamnă sau chiar iarnă când le prind la reducere.
de foarte multe ori îmi fac cumpărăturile online (haine, cosmetice, cărți etc) pentru că le găsesc mai ieftin și aleg site-urile unde le găsesc la cele mai bune prețuri și unde nu plătesc transport.