| X3BET a întrebat:

Vreau sa comand ceva de pe Aliexpress dar nu prea stiu daca sunt costuri suplimentare la vama. Daca da care sunt si cam cat de scumpe? Sunt anumite produse la care pretul nu este exact ( de exemplu un hanorac costa 18.58- 20.05 de dolari ). Care este pretul exact a hanoracului daca arata asa?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu, cand pui mousul pe masura (size) iti arata si pretul!
De la masura cea mai mica S, pana la masura L - pretule ste $18.58
De la XL pana la 3XL este $20.85 (aproximativ 80-85 de lei) romanesti).
Masurile chinezesti sunt foarte mici, de aceea te sfatuiiesc sa-ti iei masurile reale si sa vezi ce ti se potriveste in tabelului de masuri, care este alaturat, in aceeasi linie cu seize:SML....scriind: Sizing information.

Vad ca transportul este inclus in pretul hanoracului.
Iar "delivery time" este estimat intre 24 si 49 de zile din China, prin Posta normala.
Plata se face integral inainte, cu: Credit card VIsa, Mastercard, Transfer bancar international, sau Western Union.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pune un link aici, sa vedem despre ce hanorac este vorba!
Pretul variaza in functie de model, de aceea ai 2 preturi diferite, probabil ca ai si 2 sau mai multe optiuni de selectare.
In principiu se plateste vama pentru ce vine de pe amazon, ebay sau aliexpress, pentru ca nu este marfa din UE, ci din China, dar vama si TVA-ul se aplica doar la produsele care depasesc $100 (cu tot cu transport).

| relian a răspuns (pentru X3BET):

laughing ala e hanorac este caterinca, ras haine pentru sugari, dar na fiecare cu cei place.Pretu este ala mic pentru tine, pretu alantu este pentru haine foarte mari, pentru oameni mari inalti etc.Cumpara prin paypal daca poti.30 $ cu tot cu shipping dar vine dupa 55 de zile adica la anul laughing dar na ai hanorac.Ma uitai arata naspa de tot, am vazut modelele alea, baiat si fata arata f bine de la mijloc in jos si naspa in sus laughing pai ala e hanorac, te rad canii pe strada cu ala pe tine.Pretu este ala mic, pretu mare este pentru Big& Tall, nu cred ca esti tu asa de mare.cu 30$ ma duc simi iau Polo scula de hanorac nu desene animate chinazarii, cine stie si ce material o fi ce calitate.Dar na acum depinde si ce-ti place, gardu sau interioru laughing

| X3BET explică (pentru relian):

Hanoracul asta era doar un model sa vad cum sta chestia cu preturile....inca nu m-am hotarat ce model imi cumpar.

| relian a răspuns (pentru X3BET):

Tu vrei sa cumperi si dupa sa revinzi sau doar voiai ceva sa porti tu? esti fata sau baiat? Cumpara hanorac de la Abercrombie & fitch fac aia hanorace f frumoase, mai ales pentru fete, de calitate, te tine ani buni. Uite ca tot mi-am adus aminte acum de astia o sa trec pe al ei sa vaz ce mai au.

| X3BET explică (pentru relian):

Voiam sa îl dau cadou cuiva care îi place ca nici mie nu mi se pare destul de frumos acest hanorac. Oricum mersi pentru sugestie