| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut,daca comand ceva de pe e-bay din hong-kong si transportu e gratuit,mai trebuie platit ceva in afara de pretul produsului, ma refer la taxe de vama etc, costa vreo 14 dolari. Funda

11 răspunsuri:
| SunnyDay88 a răspuns:

Ce e peste vreo 10 dolari platesti tva

| adrianbestboy98 explică (pentru SunnyDay88):

Unde scrie? eu ma refeream daca trebuie dat ceva la posta nudaca platesc tva sau alte rahaturi

| CiobanuMarian a răspuns:

Acolo se refera la transportul doar in america nu pentru alte tariwinking

| adrianbestboy98 explică (pentru CiobanuMarian):

Sa mori tu? am dat pe ala de comanda si arata ca e gratuit sau daca vreau sa platesc

| KodrutZ a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Stai breh relax, pina in 10 EUR nu platesti TVA, dar in practica nu se obosesc functionarii de la ghiseu sa iti faca chitanta pentru 1-2 lei. Sugestie: daca vrei sa iti creasca sansele sa nu te taxeze suplimentar, du-te sa iei coletul cu maxim 10 minute inainte de ora inchiderii.

| adrianbestboy98 explică (pentru KodrutZ):

Pai e 11.18 euro(14.66 dolari)

| KodrutZ a răspuns (pentru adrianbestboy98):

95% sanse sa nu platesti nimic, dar fa cum am zis eu, pentru orice eventualitate - daca se inchide la 5, la 5 fara 9 minute te prezinti acolo.

| adrianbestboy98 explică (pentru KodrutZ):

Si mai am o inttrebare, pot sa pun acelasi numar de telefon pe un alt cont, ma refer daca mai imi fac unu)

| KodrutZ a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Cont la ce, unde, cum?

| adrianbestboy98 explică (pentru KodrutZ):

Pe e-bay

| KodrutZ a răspuns (pentru adrianbestboy98):

Ce sens are sa iti faci alt cont?