| RedNightmare a întrebat:

Vreau sa fac cumpărături pe Aliexpress însă nu pot pune numele satului în slotul necesar deoarece conține ă și ș
Aliexpress nu permite asemenea denumiri, dacă voi scrie numele satului cu litere engleze iar poșta aș pune-o corect totul va fi bine?

5 răspunsuri:
| MihaiEminescu666 a răspuns:

Da, va fi bine. La un moment dat, tot pe mâinile românașilor ajunge.

| Dandinelle a răspuns:

Poti pune fara diacritice, important e codul postal si numele complet corect (la fel, fara diacritice)

| Yuoia a răspuns:

E mai bine sa scrii fara diacritice. Altfel, cine stie unde ajunge.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu va fi nici o problemă. Nici eu nu pun diacritice la adresă și au ajuns toate comenzile făcute. Răbdare să ai, uneori durează tare mult happy

| relian a răspuns:

Nu trebuie sa pui ce spui tu cu litere romanesti, scrii doara cu s si a, iar la adresa trebuie sa treci codul de care aprtii, asa ca stai linistit va ajunge unde trebuie.
Orice adresa are si un cod, sunt orase cu acelesi nume dar fiecare are codul lui, deci totu o sa fie bine.