| onuticuta200312 a întrebat:

Vreau sa pun niste anunturi pe OKAZII.ro! Iimi poate explica cineva cum primesc banii daca cineva cumpara de la mine prin ramburs?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Plateste la curierat si tu mergi la curieru prin care s-a trimis din zona ta sa iti ridici banii

| RAY a răspuns:

Faza aiurea e ca nu poti vedea daca acel lucru merge asa ca nu recomand, ea dn orasul tau

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu dai produsul curierului si el iti aduce banii la usa dupa ce coletul este livrat

| yAdrian a răspuns:

Buna. Sistemul ramburs iti ofera posibilitatea ( atat ca si cumparataor cat si ca expeditor ) sa platesti coletul cand iti soseste.
De exemplu: Tu trimiti un colet ( va intelegeti, daca e cu verificare, il deschide si apoi il plateste, IN PREZENTA CURIERULUI, nu are cum sa te fure, iar curierul il da dupa ce ii da banii ) in general, il trimiti, il aduce curierul iar apoi el da banii di primeste coletul. Tie iti vin banii ori prin mandat postal ( in caz ca trimiti prin posta ), ori prin curier, ori poti opta sa tii vireze (curierul) intr-un cont bancar.
Bafta la tranzactii! :-)