| biancarap a întrebat:

Am trimis un colet cu ramburs,unde am pus suma pe care vreau sa o primesc, fara transport.Am mai facut asa si totul a fost bine,insa persoana care a primit acum coletul a spus ca de la posta i s-a cerut doar suma de pe aviz,fara transport. Sper ca nu au de gand sa imi ia transport din banii de ramburs, i s-a mai intamplat cuiva? ce se poate face in situatia asta? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu ai gresit, daca ai platit transportul si intentionai sa-ti recuperezi suma platita trebuia s-o adaugi la valoarea coletului.
Spune-i destinatarului sa-ti plateasca transportul, daca asa te-ai inteles cu el.

1 răspuns:
| anadark84 a răspuns:

Cei de la posta incaseaza exact cat ai trecut tu pe mandat. Nu au voie sa ia mai multi bani decat sunt trecuti acolo!