| MadaNice99 a întrebat:

Vreau si eu sa am macar o fundita dar nu am, am dat raspunsuri la greu, am vazut ca o fata are 1212 funde si este expert TPU, dar eu nu am nici macar una crying... ce trebiue sa fac? stiu ca trebuie sa dai raspunsuri buna, dar altceva poate, (este o intrebare stupida) crying, scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

E doar o fundă virtuală, nu-s bani, nu-i ciocolată, și nici pâine caldă gratis. Nu te ajută cu nimic, poate doar îți dă satisfacția morală că ai ajutat pe cineva.
Ideea e să dai răspunsuri complete și cu adevărat utile. Nu numărul și cantitatea contează, ci calitatea și cât de elocvente și corecte sunt informațiile pe care le dai.
Oricum, abia te-ai înregistrat, mai ai timp să aduni fundițe. Baftă la răspuns. >big grin

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai 10-12 raspunsuri, asta nu inseamna raspunsuri la greu. Asteapta-te la fundite dupa primele 50 de raspusnuri serioase.

| Minks a răspuns:

Sincer nu te ajuta la nimic, nu e nimic palpabil.

| eugem35 a răspuns:

Trebuie sa dai raspunsuri ct mai corecte si sa il ajuti cu raspunsul tau pe ace persoana care cere ajutor aic pe TPU bafta

| Alexandra9909 a răspuns:

Depinde de intrebare si daca vrea sati dea...nici eu nu am funda. intrebare daca iti da...
cum fac eu.
funda?

| Anddrea a răspuns:

Tu crezi ca eu am primit funda dupa primele 10 raspunsuri? Nu, bineinteles ca nu. Insa niciodata nu mi-am dorit asta, ci am vrut sa-i ajut pe ceilalti, am incercat sa dau raspunsuri cat mai corecte si complete. Un sfat ar fi sa nu ceri dupa fiecare raspuns "funda" pentru ca nimanui nu-i plac milogii si dai impresia ca ai raspuns la intrebare doar pentru funda, nu pentru a-l ajuta pe cel cu probleme. Inca o chestie, nu incerca sa te compari cu expertii TPU pentru ca ei au cont de mult timp si au si o varsta care le ofera experienta in a da raspunsuri bune. Bafta!