| Roxannaa19 a întrebat:

Heei! happy Probabil e o intrebare cam stupida, dar poate cineva sa imi spuna ce inaltime are ciocanul din satul de vacanta Costinesti sau oricare altul? Macar aproximativ. Am facut un pariu si nu stiu cum altfel sa aflulaughing mersi big grin Aa si imi cer scuze pentru categorie, nu prea stiam unde se incadreaza intrebarea astalaughing

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista o metoda simpla, care se invata in clasele gimnaziale. Se numeste "triunghiulare raportata" si se bazeaza pe triunghiuri asemanatoare.
Ai nevoie doar de o ruleta, creion si hartie, poti calcula singur, lafata locului sau dupa o poza.