| Kitty3 a întrebat:

Vreau si eu tendintele in primavara/vara asta. Ce se poarta, ce e la moda, etc.
Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| MrAngelus a răspuns:

Nu ezitati sa purtati in primavara 2012 ochelari de soare cat mai indrazneti, bijuterii, bratari late si colorate, palarii, curele, brose etc.

De asemenea, nu uitati ca primavara avem intotdeauna nevoie de o jacheta. In 2012 aceasta jacheta sta sub doua tipuri: sacou sau trench. Hainele de piele sunt absolut interzise!

Majoritatea fustelor la moda in primavara lui 2012 nu sunt nici scurte, nici lungi, ele vin pana la nivelul genunchilor! Fusta mini este, si ea, absolut interzisa! Fusta mini nu se poarta in primavara 2012.

Croiala pantalonilor care se poarta in primavara 2012 variaza foarte mult, aici aveti o paleta larga de alegere. Pantalonii la moda pot fi lungi pana in pamant si evazati, sau marinaresti, sau pur si simplu strech. Si aici avem totusi un lucru interzis: pantalonii scurti purtati peste colanti sau dresuri! Daca tineti neaparat sa va aratati gleznele purtati o fusta! Pantalonii scurti purtati peste colanti sunt de mare prost gust!

Acestea sunt principalele trasaturi ale modei de primavara 2012.

P. S.: Se poarta astfel de culori:
CULORI PALIDE SI CARAMEL
PORTOCALIU
ALB
FUCSIA
NEGRU
COMBINATIA ALB-NEGRU
GALBEN
NUDE, CULOAREA PIELII
ROSU
ALBASTRU/TURCOAZ

Surse: http://tow.ro/2012/02/ce-se-poarta-in-primavara-2012/; http://suntfericita.manager.ro/......2-2068.htm

4 răspunsuri:
| dianabaumli a răspuns:

Tendinta mea preferata este Marsala (culoarea anului). Aceasta nuanta se va folosi atat in frumusete cat si in moda.happy Abia astept.

| M4nu3l a răspuns:

La baieti : blugi urmat de un tricou si peste o geaca la fete : ciorapi peste o fusta scurta cu o sochita (subliniez rochita) apoi peste o jenututa sau borseta... As putea lu-a funda?

| vehiron a răspuns:

Se poarta chilotii peste haine, nu pe bune... De ce trebuie sa te imbraci dupa cum spune un ciuciurel, de exemplu botezau' sau. Te imbraci cum vrei tu.

| Josephina a răspuns:

Auriul si argintiul sunt primele nuante pe care trebuie sa le cautati atunci cand mergeti in magazine, fie ca este vorba de bluze, fuste sau accesorii.