| IoNgHiDoN a întrebat:

Ajutati-ma nu mai stiu parola la email. si nu o pot schimba din cauza ca numarul de telefon pe care primesc codu de confirmare nu il mai am. deci nu stiu parola la mail. nici numarul de telefon nu mai am. si am Facebook. yahoo. jocurile. anumite pagini pe adresa aia. daca vreau sa schimb imi cere sa ma loghez in yahoo mail.etc

12 răspunsuri:
| AlbertCociuAlexandra1 a răspuns:

Cand iti cere numarul de telefon nu iti cere cumva si o serie de intrebari? De obicei cand iti faci un e mail iti pun niste intrebari gen numele primului tau caine si tu trebuie sa iti amintesti raspunsul pentru cazuri de genul

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu mai poți face absolut nimic. Acolo, aveai opțiunea de a adăuga încă o adresă de email, pentru o eventuală recuperare a contului.
Dacă tu nu ai completat acel spațiu, iar acum ai uitat totul (parola, nr de telefon) ai pierdut accesul la cont! Sorry...

| IoNgHiDoN explică (pentru AlbertCociuAlexandra1):

Da stiu intrebarea secreta chestia este ca nu imi cere nimic. iar numarul de telefon pe care trimite ei nu il mai am.iar fara codu ala nu pot intra deloc

| IoNgHiDoN explică (pentru floresdemayo):

Numaru de telefon il stiu insa nu pot scrie codu de confirmare pentru recuperare. si intrebarea secreta o stiu. insa nu mai stiu parola ca am schimbat-o de 3 ori. ma poti ajuta te rog?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru IoNgHiDoN):

De ce zici că nu poți scrie codul, pe care ți-l trimit ei, pentru confirmare? Ce apare mai exact? Dacă poți, fă-mi un print screen (screenshot), când încerci să te loghezi pe email și încarcă imaginea pe imgur, apoi postează linkul aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlbertCociuAlexandra1):

Autentificarea in doi pasi, poate fi posibila doar in conditiile in care user-ul a optat pentru aceasta atunci cand a creat respectivul cont, insa poate fi facut si ulterior, din setari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca doriti sa va recuperati conturile dvs, trebuie sa va duceti la o reprezentanta mobila, in functie de ultimul nr pe care l-ati utilizat, si cereti de acolo o copie a respectivului numar, despre care aminteati ca nu-l mai aveti.
Pt orice eventualitate, luati-va si buletinul, si, trebuie sa cunoasteti macar un detaliu ce apartine fostului nr pe care l-ati avut.
Eu am trecut prin aceasta situatie, de aceea, va recomand si dvs sa faceti asa.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Pentru a iti recupera contul mergi la cest link https://edit.yahoo.com/......forgotroot si urmeaza pasii inscrisi acolo. Te sfatuim, pe viitor, sa iti securizezi conturile precum adresele de email, setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ si numarul de telefon ca sa iti poti recupera contul in cazul in care acesta este compromis.

Mai multe detalii despre securizarea contului si parole sigure poti gasi aici http://oradenet.salvaticopiii.ro/......eni-contul

| Aliman_Ion_1963 a răspuns:

Nu mai pot intra pe adresa mea de email

| Myna_Andrey_2000 a răspuns (pentru Ora de net):

Mie nu imi merge acest link de ce?

| Talicaleontina1983 a răspuns:

Vreau sami recoper adresa de email si parola și
Va multumesc

| Talicaleontina1983 a răspuns (pentru floresdemayo):

Bună și eu vreau sami re recoper adresa de email si parola cum pot face? multumesc