| Darius123456 a întrebat:

Ajutor.
Imi vin mesaj pe telefon cu coduri de resetare a parolei pentru Facebook, eu nu fac nimic, ce se intampla? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Buna Darius,

Cineva incearca sa iti reseteze parola de Facebook. Nu trebuie sa faci nimic, dar este important sa te asiguri ca toate conturile tale sunt in siguranta.

Securizeaza-ti conturile precum adresele de email setandu-ti o intrebare de siguranta, un email alternativ sau numarul de telefon. Acelasi lucru il poti face si pentru contul de Facebook. Mergi in coltul din dreapta sus, da click pe sageata si acceseaza Settings, mai apoi mergi la lista din partea stanga a ecranului si alege Security. Vei gasi acolo optiunile oferite pentru a-ti securiza contul (poti sa introduci un email alternativ, numarul de telefon, sa setezi persoane de incredere cu ajutorul carora sa-ti recuperezi contul etc.)

7 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Cineva incearca sa iti schimbe parola

| CiocanN a răspuns:

Incearca cineva sa-ti sparga parola iar setarile tale de securitate te anunta sa-ti schimbi parola pentru ca acea persoana sa nu reuseasca cele ce si le-a propus.
este un mesaj automat la fiecare incercare de spargere a contului.

| BabyPandy a răspuns:

Probabil trebuie sa iti schimbi parola caci cineva tot incearca sa iti sparga contul. Am patit. Schimbi parola si cred, CRED, ca o sa fie ok.

| GdX a răspuns:

Cineva tot incearca sa iti schimbe parola. Schimba mail-ul de la Facebook, sau setarile de logare.

| HMike a răspuns:

Este vina cuiva care incearca sa iti schimbe parola in cea mai josnica posibilitate:e ca virusul albanez:Salut, eu sunt un virus albanez, dezvoltatorii mei nu au avut bani sa ma dezvolte asa ca stergeti toate datele importante si trimitema si altora...

| Iverol a răspuns (pentru HMike):

Oh ce enervant era

| Calyn_Sergyu_1993 a răspuns:

Cineva încearcă să-ți spargă parola