| Alexandru197 a întrebat:

Salutare TPU!
Am o mare problema legata de Facebook. Am Facebook de 7 ani cu acelasi email si parola. Am intrat pe laptop sa ma conectez la Facebook cu aceleai date si cand am intrat pe Facebook aveam cont nou. De ce sa mi se faca alt cont cu aceleasi date email si parola?
Si recent am zis sa imi scimb email si parola, parola nu stiu ce s-a intamplat ca nu o mai am pe aia, am dat sa mi se trimita mesaj cu codul de resetare a parolei si nu primesc niciun ajutor. De ce nu pot sa primesc mesaj pentru a restea parola si de ce pot avea 2 conturi de Facebook cu aceleasi date doar numele difera?
Va multumesc!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiindca e... Facebook.
Am patit la fel cu contul meu de Skype si mi-am pierdut zeci de contacte (cu majoritatea am tinut legatura prin acel cont de Skype). Din pacate, la multi n-am avut alte date de contact si astfel am pierdut multi clienti.

| Alexandru197 explică (pentru Bula):

Sa inteleg ca nu pot face nimic? Eu am nevoie ca cineva sa imi intre pe contul de me de Facebook dar cand baga datele intra in celalat cont...

| Bula a răspuns (pentru Alexandru197):

O diferenta (macar un caracter) trebuie sa existe intre cele doua conturi, altfel sistemul nu te lasa sa faci al doilea (numele fiind deja ocupat).
Sistemul cunoaste doar diferenta dintre codurile binare.
Verifica atent!

| Lioana a răspuns:

Abia dupa 7 ani ai intrat pe Facebook de pe laptop? Contul a fost creat pe telefon?

| Iote a răspuns:

Oare nu ai uitat ceva in adresa de mail? Eu folosesc zilnic un anume cont. Dar dupa vreo trei zile de pauza intru, uitand 3 caractere. happy Ma intreaba sistemul: sigur sunteti dvs? Stai, ca nu!
Mai verifica, in conditiile in care spui ca parola nu corespunde. Poate a trimis mesaj, dar la adresa de mail sau telefon din cont, nu al tau.