| anonim_4396 a întrebat:

Am avut probleme cu virusii de telefon si am resetat telefonul (aducerea la setarile din fabrica)+am folosit optiunea "Safe mode".
Din cand in cand imi apar"goluri negre" pe anumite pagini de internet(de ex. si aici pe site-ul TPU).
Vedeti intrebarea mea precedenta in care am explicat mai amanuntit problemele cu care ma confrunt.

Experti in tehnologie va rog ajutati-ma cu un sfat, orice.
Va multumesc anticipat si va ofer o megafunda!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

A... oke.
Ai instalat ADbloker?

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce telefon ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Utok 400 D.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Nu- ce fel de aplicatie/program e?

(ai putea sa arunci o privire peste intrebarea precedenta-cea care ziceam ca e explicativa, prezenta mai sus?)Multumesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://play.google.com/......ps/details happy sau cauta aplicatii de genul asta. Sper sa te ajute!

| alexandrualind a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa nu mai lase reclame pe internet!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu functioneaza linkul!

Cum se numeste aplicatia?(adica ce nume tastezi, sus in Google Play pentru a ti-o arata?)
Multumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu functioneaza linkul!

Cum se numeste aplicatia?(adica ce nume tastezi, sus in Google Play pentru a ti-o arata?)
Multumesc mult!

| Ora de net a răspuns:

Buna,

La ce te referi mai exact prin goluri negre? Iti apar ca un soi de pop-up care iti obstructioneaza ecranul? Acestea ar putea fi reclame si exista aplicatii speciale care le pot bloca.

Te sfatuim sa mergi in Google Play si sa cauti cuvantul "adblocker".

Mult succes!