| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca am blocat din greseala mesajele private catre un anumit utilizator Tpu.De unde le pot debloca? Si unde pot vedea daca nu cumva din greseala am mai blocat pe cineva? Am incercat sa rezolv problema intrand la "Vizualizare profil user" si acolo dedesubt este optiunea "Ignora", insa nu s-a intamplat nimic din contra, acum am impresia ca poate am mai dat un ignore. Cum pot sa rezolv problema? De unde stiu daca am ignorat pe cineva sau nu? Am avut vreo 3-4 conturi la activ pana acum pe TPU dar nu am 'ignorat' pe nimeni (cel putin nu intentionat,de restul nu stiu...) Exista o 'lista a ignoratilor' pe care eu o pot vedea?(ma refer atat la persoanele pe care le ignor cat si la cele care m-au ignorat),daca da, unde o pot vedea? De precizat faptul ca momentan utilizez telefonul mobil pentru a ma conecta la cont si, uneori intampin aceste dificultati: http://www.tpu.ro/......nea-mobil/ acesta problema o rezolv de obicei daca intru in "Safe mode" sau revin la "Setarile din fabrica". http://www.tpu.ro/......unea-safe/ din fericire problema dispare folosind "adblocker". Enervant e faptul ca dupa resetarea telefonului trebuie din nou instalat. Deci cum pot rezolva? Ofer recompensa tupistica :)

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Vizualizare profil/lista persoanelor ignorate si ii scoti de acolo. Mai bine intri pe varianta de TPU pentru desktop....sau pe PC!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Indiferent ca intru pe telefon (indiferent de variante:desktop sau mobil) sau Pc...nu vad nici o 'lista a utilizatorilor ignorati'.
Intru la, Vizualizare profil' si apoi... unde anume mai exact ar trebui sa vad lista? Multumesc!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Am descoperit! happy, lista cu, utilizatori ignorati' se afla de fapt incorporata in sectiunea 'Prieteni', dar acolo imi zice ca nu am nici un utilizator ignorat!
Ceea ce inseamna ca din fericire nu am dat ignor la toate postarile ci doar la, blocheaza mesajele private' -dar intrebarea e:de unde si cum rezolv problema?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca te-am ajutat cu o parte din problema ta. Nu stiu unde trebuie sa bantui pentru a rezolva problema in totalitate, mai ''cercetez'' si revin sa te ajut, daca nu te ajuta cineva. Chiar nu stiu cum sa manuiesc TPU-ul, nu l-am exploatat la maxim/

| Drimmero a răspuns:

Setarile profilului meu, dai mai jos si vezi acolo: ''Vreau sa primesc mesaje de la'' si ai optiuni acolo, sigur ai ceva dereglat acolo sau setat gresit, vezi acolo.