| Dana1999 a întrebat:

As vrea sa-mi fac un cont paypal, dar imi e frica sa-l asociez cu cardul bancar sau imi pun nr de telefon, de frica sa nu-mi urmărească cineva adresele ip de pe telefon sau laptop. Imi e frica sa nu-mi fure bani mai tarziu.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul este o platforma foarte sigura, imposibil de spart sau furat ceva de pe ea.
Am 4 conturi de Paypal, pentru ca le am si pe ale firmelor cu care lucrez si in peste 10 ani de cand sunt pe aceste conturi, nu mi s-a intamplat niciodata sa mi se fure contul bancar sau credit cardul.
Stai fara grija ca Paypalul este foarte bine protejat.
Iar prin adresa de IP nu se poate citii sau afla un cont bancar.
Eu una, prefer sa fac si transferuri bancare la persoane cunsocute, tot prin paypal, fiindca nu are nimeni acces la contul bancar si nici nu-mi vede detaliile. In plus, Paypal iti da banii inapoi daca o tranzactie este facuta incorect, sau nu ai primit marfa cumparata si platita prin ei.

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

OK, deci esti inapta intelectual. Nu-ti fa.

| floreadan a răspuns:

Nu are ce sa se intampla, Paypal este sigur, il poti folosi fara probleme.