| AnonymousCLL a întrebat:

Daca imi fac un cont de PayPal este gratuit nu? Daca adaug cardul bancar, imi va lua ceva comisioane lunar săptămânal? Si daca vrea cineva sa imi trimită bani pe PayPal, ii ia ceva comision lui si mie? Si unde găsesc linkul ca sa imi poată trimite bani?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Trebuie sa bagi 1 euro la deschiderea contului (nu ti-l ia, ramane al tau). Iar pentru PayPal platesc bani comerciantii.

| relian a răspuns:

Da este gratuit si nu-ti ia nimeni nimic atat timp cat tu cumperi. Daca cineva iti trimite bani, uite asta nu o stiu, dara cel mai bine este sai suni pe aia de la Paypal, ii suni si te ajuta rapid is f de treaba.Ce link sa gasesti? Daca ai cont cel care iti trimite iti trimite in contul tau de paypal, iar banii vor fi acolo.Nuti ia nimeni comision nici lunar nici saptamanal, nu-ti ia nimic.Paypal ia comision celor care vand lucruri, eventual si la transferuri de bani cred, nu stiu sigur, cel mai indicat este sa-i intrebi direct pe ei.
Tot ce vei cumpara prin paypal, tu personal ca cumparator nu vei fi taxat deloc, niciodata.La transferuri cum am spus nu stiu cum sta treaba.Cred ca acel comision va fi luat numai unia dintre voi.Acum nu stiu daca tie sau lui, dar nu are cum sa va taxeze pe amandoi.
Vad unia zic ca trebuie sa bagi un euro cand faci contul, sincer eu nu am bagat absolut nimic cand am facut contul la paypal.
Altu iti da nu stiu ce link bla bla, eu zic cel mai indicat este sa vorbesti cu paypal direct, asa vei sti exact cum sta treaba, nu ce zice unu altul.