| Adelaaaa1919 a întrebat:

Buna, alaltaieri Facebook-ul mi-a dezactivat contul le-am trimis poza cu buletinul plus permis de conducere dar inca nimic... din cate stiu dupa 72h ti-l activeaza.
Problema este ca nu mai am acces la email-ul cu care eram conectata la Facebook. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
| Nico_Nicoleta_1999_u9TF a răspuns:

Eu zic sa mai aștepți puțin. Și eu pățisem la fel, dar după un timp mi l a activat

| Simpatic a răspuns:

Eu nu mi-as da datele personale unui societati cum este Facebook, de fapt niciunei alte societati mai ales de acestea straine.
Sa nu uitam ca Facebook este mana in mana cu NSA, cu google si cu guvernul american, unde mai punem de mii de societati care fac bani in schimbul datelor si preferintelor utilizatorilor...
FB este rahat cu ochi.

| audii a răspuns:

Salut

| audii a răspuns:

Salut ai rezolvat asa am patit si eu acum 2 zile

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Slaut!

In primul rand, nu mai trimite buletin si permis de conducere sau alt document de identitate pe net asa aiurea. Trimite un mesaj la support. Vezi ce spun ei. Esti sigur ca nu ai picat victima a phishing-ului? Sa fi dat informații unui site fals?

| Ora de net a răspuns:

Buna!

Facebook blocheaza anumite conturi daca considera ca sunt false sau au incalcat politicile lor si poate cere ca utilizatorul sa se identifice (https://www.facebook.com/help/159096464162185).

Tot ceea ce poti sa faci acum este sa astepti ca cererea ta sa fie revizuita - cel mai probabil vei primi un email de notificare dupa.