| DeMi0806 a întrebat:

Am o intrebare. Primesc mereu( pe alt telefon, nu e al meu) notificari de pe Google Chrome, de la un site... nsmont. com sau ceva de genul, cu lucruri random. Gen: "ai castigat nu stiu ce" si mesaje aiurea. Nu inteleg care e faza, nu am mai auzit de site ul acela, si tot primesc notificări/mesaje cu chestii de genul.
Este vreun virus? Ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
| Lauryx21 a răspuns:

Ești sigur că ai șters notificările de unde trebuie? Pe Chrome mobil, mergi la Setări > Setări pentru site-uri și acolo găsești toate site-urile cărora le-ai permis să îți trimită notificări. În partea de sus ai buton de căutare, dacă sunt prea multe și nu găsești site-ul respectiv din prima.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Celalalt e tot al tau, pe care primesti? Daca nu, intreaba pe apartinatorul telefonului ce site-uri a accesat.

| DeMi0806 explică (pentru darrio2007):

Este telefonul cuiva din familie, si din cate stiu nu a intrat pe site uri cu virusi, sau poate din greseala. Dar tot vede( si eu vad) in bara de notificari de pe telefonul respectiv, notificari si mesaje de pe acel site, pe google chrome. Am sters si istoricul in caz ca intrase pe pagina din greseala, am sters si notificarile, si tot imi apar altele noi.

| darrio2007 a răspuns (pentru DeMi0806):

Asta nu tine de virusi. Este de ajuns sa se fi inregistrat pe acel site. Sa verifice si mailul. Sigur are si acolo mesaje.

| DeMi0806 explică (pentru darrio2007):

Multumesc, o să verific.

| BadoiuEstefan a răspuns:

Poți întra în Chrome =>setări pentru site uri=>notificari=>ștergi tot (sa rămână doar google.com).Sper ca te am ajutat!

| Ora de net a răspuns:

Buna!

Cel mai probabil ai permis din greseala acestui site sa iti trimita notificari. Recomandarea noastra este sa mergi la Setarile Chrome pentru site-uri si sa ajustezi acolo optiunile.