| Bianca777 a întrebat:

Astăzi când mi-am dat restart la telefon, mi-a aparut o imagine cu mult date și mi-a spus că ar putea fi ceva corupt. Am intrat la view rescue log si acolo era menționat cuvantul Illegal. Am rezolvat cu telefonul acum dar sunt speriată, nu am făcut niciodată ceva de genul pe telefon sau asa. A mai pățit cineva asta?

6 răspunsuri:
| Bariel a răspuns:

Este posibil ca telefonul tau sa faca parte din botnet ul unui hacker si sa fi facut chestii ilegale cu telefonul tau. Deasemenea poate ai inteles gresit, informatica este inselatoare

| Bianca777 explică (pentru Bariel):

Si ce ar trebui sa fac? O sa fiu raspunzatoare pentru asta?

| Bariel a răspuns (pentru Bianca777):

Daca la i resetat nu ar trebui sa mai ai probleme deorece ti s-a sters tor din el

| DoctorWh0 a răspuns (pentru Bianca777):

Nu vad de ce ai fi raspunzatoare pentru actiunile unui hacker.
Totusi nu cred ca e botnet-ul unui hacker. Daca nu ai descarcat aplicatii piratate, atunci cel mai probabil este altceva, de la telefon.

| Protegent a răspuns:

Cum ai rezolvat? Ai dat restart iar?
Daca da, inseamna ca atunci ai intrat in Recovery Mode.

| Bianca777 explică (pentru Protegent):

Am dat restart de tot la telefon, dar de ce mi-a scris acolo Illegal