| anonim_4396 a întrebat:

Am introdus ieri un card cu poze în telefon, dar nu le pot deschide, din păcate... Îmi apărea ceva în partea de sus să le transfer sau să le partajez sau ceva de genul, dar când am intrat acolo nu a funcționat... Nici nu puteam da de ele. Astăzi nici nu mai apare nimic. straight face
Știe cineva ce ar putea să aibă?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, pozele au fost puse pe telefon de pe un alt dispozitiv, iar formatul acelor poze nu poate gestiona telefonul.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

E foarte probabil să fie asta problema.

| aditimus a răspuns:

Ai incercat sa conectezi cardul la un cititor si sa le pui pe calculator?

| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Da, dar mai demult. Și era în regulă...

| aditimus a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci muta totul pe comp, formateaza-l si pune-l pe formatul ce a fost inainte.

| Celcestietot a răspuns:

Parca trebuia sa il formatezi?

| RAY a răspuns (pentru Celcestietot):

Pierzi totul astfel, ceea ce nu cred ca vrea, solutia este sa il pui intr-un adaptor de micro sd in laptop cu un program salvezi pozele

| Celcestietot a răspuns (pentru RAY):

Nu am mai facut de mult asta, nu sunt sigur. Da, merge si asa. Ar putea sa o faca si prin Dropbox. Poate ca are o extensie mai ciudata si nu se pot deschide.

| MaryMaria333 a răspuns:

Te'ai asigurat ca e pus bine? Daca da, atunci scoate'l si baga'l iar, da restart la tel, asteapta putin. Incearca cum am zis, ca poate se incarca si vor aparea in scurta vreme.

| fana1vulpitza2000 a răspuns:

Probabil e stricat

| anonim_4396 explică (pentru fana1vulpitza2000):

Nu are cum, în rest merge perfect. E aproape nou.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cateodata telefoanele au figuri si nu recunosc datele sau cardul e de proasta calitate