| Giulianapop8282 a întrebat:

Buna!
Cine a mai fost inselat pe grupul de telegram numit "Intalnire cu banii" de un asa zis ‘Ciprian Zamfir’ care spune ca te ajuta sa inmultesti banii prin criptomonede? Trebuie sa luam atitudine sa il oprim pe acest individ.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cui ii pasa?
Fiindca un om cu creier nu pune botul la indivizi ciudati de pe telegram, deci nu avem de ce sa ne facem noi griji, pentru cei care ocolesc legea si vor sa faca bani ilegal, folosind cine stie ce smecherii sau smecheri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa-i o reclamatie la politie daca a comis o infractiune.
Si data viitoare nu mai pune botul la cheme de imbogatire peste noapte. Pana atunci considera asta taxa e naivitate (ca sa ma exprim corect)

| johnnny123 a răspuns:

Dacă nu ar mai exista naivi ca tine care cred că se pot îmbogăți peste noapte, ar dispărea și șarlatanii care promit asta.

Prin urmare, cea mai bună atitudine pe care putem să o luăm este aceea de a face efortul să ne informăm corect și de a nu mai fi atât de fomiști după îmbogățire rapidă.

Oamenii informați și realiști se bucură atunci când obțin un randament al investițiilor de 15-20% pe an.
Oamenii care vor să se îmbogățească rapid (și care nu înțeleg nimic despre cum funcționează lucrurile), speră să investească 100 de euro și să devină milionari în șase luni. Acești oameni sunt țintele perfecte ale șarlatanilor.

| Giulianapop8282 explică (pentru johnnny123):

Oricum ar fi, am pus aceasta intrebare in caz ca cineva se mai regaseste si cunoaste despre ce e vorba sa fie informatii pe google despre acest individ, poate mai cauta cineva inainte sa pice in capcana…