| Heureuse a întrebat:

Bună dimineața!
Am si eu intrebare. Pozele pe care le facem back up la contul google drive sunt publice sau private? Imi spuneti si mie cum se modifică aceste setări?

Răspuns Câştigător
| ToANewUnderstanding a răspuns:

Sunt private. Este contul tau, nu are nimeni acces la el fara acordul tau.
Poti sa le faci publice, dar pe fiecare separat, astfel:
pe PC: click drepta pe fisier -> obtinere link de permitere al accesului;
pe mobil: tii apasat pe fisier -> mai multe -> trimite link;
Prin acest link are oricine acces la poza/fisierul respectiv.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Materialele pe care le pui pe Google Drive, teoretic sunt private, iar tu poti da acces la ele doar daca dai link-urile de acces la ele.

| Heureuse explică:

Mulțumesc pentru răspunsuri.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Documentele din Google Drive sunt private. Daca doresti sa le faci publice, poti face asta mergand la fisierul/folder-ul ales, dand click dreapta si alegand optiunea Share. Acolo poti obtine un link de partajare (nu recomandam avand in vedere ca link-ul poate fi trimis si altor persoane mai departe) sau poti alege sa partajezi cu o persoana anume.

| Heureuse explică (pentru Ora de net):

Mulțumesc frumos pentru răspuns.