| AndreeaDeea221998 a întrebat:

Bună, exista posibilitatea ca cineva sa "spargă" whatsappul? Sa vadă conversațiile și asa mai departe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista fel și fel de metode, spre exemplu unu îți trimite un gif, tu dai click pe gif, și el are acces la datele tale. Evident ca nu e vorba de un gif normal, ci unul tip momeala.

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, la un moment dat aplicatia Whatsapp a avut o vulnerabilitate. Intre timp a fost patchuita.

| George628zz a răspuns:

Da am pățit

| AndreeaDeea221998 explică (pentru doctorandus):

Dar acum se mai poate întâmpla?

| Simpatic a răspuns:

Whatsapp mai greu sa fie spart, de obicei se viruseaza dispozitivul victimei si apoi se sustrag informatiile, nu se sparg serverele de whatapp pentru asta.

| doctorandus a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Pot exista vulnerabilitati nedescoperite.

| floreadan a răspuns:

Exista posibilitatea asta, de aceea trebuie sa fii atenta pe ce dai tap.

| AndreeaDeea221998 explică:

Dacă te deranjează poți sa o eviți. Nu este nimeni obligat sa răspundă. Nu îți înțeleg răzvrătirea. Oricum mulțumesc!

| zilog a răspuns:

Serviciile statelor lumii au deja acces la toate conversațiile tuturor oamenilor prin internet
sa nu uităm că internet-ul este o rețea militară a armatei!

Nu este propietatea unui om oameni ci internet-ul este extincția unei rețele ce aparține armatei americane!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, whatsapp-ul este foarte vulnerabil, fiind usor de spart.
Sunt multe plangeri impotriva lor, deoarece sistemul de secutitate este foarte slab si hackerii se folosesc de acest lucru, sa adune date personale si sa le foloseasca ins cop ilegal.