| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Mi-am uitat parola de la contul Google. Mă puteți ajuta să o resetez? Parola de Yahoo cu care am asociat contul, am uitat-o. Problema e că de un timp îți cer cei de la Google să schimbi parola, o tâmpenie!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai creat contul Google de pe telefon, atunci poti cere cod de deblocare pe acel numar.
Daca ai pus ca alternativa DOAR contul de Yahoo si ai uitat parola (fara sa pui si numar de telefon), atunci uita ambele conturi si creaza-ti altele.

Bula
| Bula a răspuns:

Imi spui si mie de ce raspunsul meu ai marcat-o ca nefolositor si ERONAT?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Este super eronat din timp ce spui să uit de ambele conturi. Și da, îl consider nefolositor. Bye!

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nici in contul de rezerva nu poti intra (Yahoo), nici numar de telefon nu ai atasat contului Google, atunci UNDE SA-TI TRIMITA codul de deblocare? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Le-am trimis un mail, nu e cazul să te îngrijorezi!

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Si va veni raspuns la Sfantul Asteapta, fiindca nu esti abonat platit la serviciile lor. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

De unde știi Bula?

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiindca nu esti primul care a patit asa, dar cred ca nici ultimul.
Google are milioane de conturi, din care cca. un sfert sunt platitori. Restul sa fie multumiti ca primesc conturile gratis. Nu au nici un interes sa intervine manual pentru cei care sunt neglijenti, cu tot ca nu platesc macar o suma minima.
Angajatii si echipamentele costa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-am reamintit-o. ^_^

| Ora de net a răspuns:

Bună!

Dacă nu ai setat nicio opțiune de recuperare a contului poți încerca să accesezi linkul https://accounts.google.com/signin/recovery, să introduci adresa de email și să apeși Continue. Dacă ești întrebat de ultima parola pe care ți-o amintesti dă click pe I don't know și mai apoi alege optiunea Verify your identity care este undeva sub toate celelalte opțiuni. Ți se vor pune o serie de întrebări și dacă vei răspunde corect ți se va da acces la cont.

Pe viitor, te sfătuim să îți securizezi conturile (adresa de email, conturile pe rețelele sociale) setându-ți o întrebare de siguranță, un email alternativ sau numărul de telefon.