| VasileAmadon a întrebat:

Buna seara TPU! Cand am intrat pe Messenger am văzut un mesaj trimis către un prieten, dar eu nu i-am scris deloc la ora aia! Era o postare cum se cearta unii cu niste polițiști, cand am dat pe link, scria big grineschideți cu Facebook și jos Facebook.cat
ana
Știu că la mai multe postari pe care le distribuiam apărea doar deschideți cu :Facebook, google, etc.Dar nu apăreau și alte informații in plus! Credeți că mi-a spart cineva contul? Chiar nu stiu, nu am primit nici o alertă de la Facebook.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ca mesajul a fost primit nu trimis.

| mihai69 a răspuns:

Mai degrabă ai un troian (virus).

Bula
| Bula a răspuns:

Nu s-a spart nici un cont.
Se poate trimite link-ul unei postari de pe FB, dar cand dai click iti apare si recomandarea sa intrii in contul tau.
Daca nu vrei sa intrii in contul tau, dar vrei sa vezi postarea, atunci pur si simplu dai click (jos) pe "Nu acum" (Not now), iar postarea devine vizibila.

| VasileAmadon explică (pentru Bula):

Mă omule nu înțelegi că postarea asta a fost pe Messenger, și n-am văzut-o în viața mea, nici macar nu urmăream pagina aia sau să fi dat like.

| VasileAmadon explică (pentru darrio2007):

Trimis, și nu urmăream pagina aia nu i-am dat nici macar like. Cred că este un virus ceva, trimis de pe contul prietenului la care a fost trimis mesaju.L-am întrebat dacă poate să de-a click pe link si mi-a dat un video, dar nu avea legatura cu cel din link, el a fost %100

| darrio2007 a răspuns (pentru VasileAmadon):

Nu stiu ce sa zic. Nu am patit niciodata asa ceva.

Bula
| Bula a răspuns (pentru VasileAmadon):

Cu "Ma" vorbesti cu mama ta!

Daca nu cunosti cum functioneaza Messenger atunci mai invata sau lasa-te pagubas!

| VasileAmadon explică (pentru Bula):

Dacă te-ai simtit jignit, scuzele mele!

| floreadan a răspuns:

E posibil sa fie si un virus, poti verifica asta?