| Utilizator368368 a întrebat:

Facebook mi-a dezactivat contul din motiv ca am scris ca am 12 ani la help facebook ca voiam sa imi accepte ceva la o pagina si nu m-a avertizat de nimic, acum nu mai ma lasa sa intru in el sad, cum rezolv problema ca sa imi activeze iar contul? Va rog, ajutati-ma, dau funda!

Răspuns Câştigător
| IseeVoices a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa ai 14 ani + ca sa ai cont pe facebook. Nu cred ca mai ai ce face, singurele solutii ar fi sa astepti pana faci 14 ani si ti se va debloca automat ori iti faci alt cont.
Bafta

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti l-a dezactivat ca ai 12 ani copile. Lasa facebook-ul si stai afara la joaca cu copiii. La vârstă ta ma jucam cu păpușile, stăteam non-stop afara si nu eram asa de disperată dupa internet cum o face generația asta. Ceau.

| AlexanderHamilton a răspuns (pentru anonim_4396):

Generatia asta e diferita, femeie, lasa pruncii sa fie cum sunt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeie la 15 ani laughing

| ywar a răspuns:

Ti-ai dezactivat contul facebook din motiv ca -- numai formularea asta, putin spus nefericita spune ceva despre tine si despre generatia asta de rahat si de ratati ca tine si ca altii.

| user5493 a răspuns:

Nu inteleg ce ai scris.

| Utilizator368368 explică (pentru anonim_4396):

Aveam multe lucruri importante pe el, cum ar fi contul de TPU, daca ti s-ar intampla si tie ai vedea, si in plus nu eu stau sa raspund cu replici aiurea la intrebari pe TPU, si daca nu vrei sa ma ajuti bine, treaba ta!

| Utilizator368368 explică (pentru ywar):

Pai dar tu cum esti, daca tot nu ma ajuti si vi cu comentari aiurea, vezi-ti de treaba la alte intrebari, ca cine stie poate ajuti si tu pe cineva.

| Utilizator368368 explică (pentru IseeVoices):

Acolo zicea 13, si m-a pus sa completez un formular dar nu cred ca a mers sad

| Utilizator368368 explică (pentru user5493):

Ce nu intelegi?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci de ce te mai dai mare? „la varsta ta ma jucam cu papusile ".Si acum cred ca faci asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru IseeVoices):

13 ani.

| AnetteBurnier a răspuns:

Iti faci alt cont si scrii varsta de 14+.

| ContulDeTpu666 a răspuns:

Logica ca ti l-ai dezactivat... La vârstă ta trebuia să fii afara toată ziua nu sa stai pe facebook... Poate vezi ca mâine întreabă de ce nu are prieteni...

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Utilizator368368):

Daca ti-a fost dezactivat dintr-odata, de ce presupui ca acesta ar fi motivul? E posibil, nu neg. Dar, la fel de posibil ar fi, sa fi fost raportat(a), pentru detinere de cont fake. Urmareste-ti zilnic email-urile, ori telefonul cu care te logai, fiindca vei fi anuntat(a). Urmezi pasii, dai datele din nou si recuperezi contul.

| Utilizator368368 explică:

ContulDeTpu666.Da cine a zis că nu stau pe afară, daca am cont de facebook înseamnă că stau toată ziua pe el? Întreabă înainte să răspunzi!

| Utilizator368368 explică:

Floresdemayo. Sunt sigur că ăsta e motivul că mi-a si spus de ce mi l-am dezactivat, dar asta e!

| Utilizator368368 explică:

Fcsb_Estera_1995. Asta am si făcut :\

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Din pacate nu vei putea recupera contul. Trebuie sa ai minim 13 ani pentru a te inscrie pe Facebook. Mai multe despre regulile Facebook gasesti aici https://www.facebook.com/terms.php