| andrabella a întrebat:

Buna vreau sa cumpar un router portabil tp-link de la emag.ro si are doar wan mufa e ok am cablu de la rds.

5 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Tu vrei sa anlocuiesti acel rounter care tila dat ei sau vrei sa pui an continuare sa ai wifi.

| tpuuser999 a răspuns:

Da, routerul o sa mearga sigur - dar cablul de la RDS o sa intre in mufa WAN si nu o sa mai poti pune alt cablu - o sa te poti conecta doar wireless, de pe telefon sau de pe laptop.

| andrabella explică (pentru tpuuser999):

Parola e de la router are roterul?

| andrabella explică (pentru tpuuser999):

Roterul are el parola, ce parola pui sau de la cablu?

| tpuuser999 a răspuns (pentru andrabella):

Cand e din fabrica sau dupa reset, are userul "admin" cu parola "admin" - si le poti schimba din setari. Tot pe ruter trebuie sa setezi si contul de internet (cel de la RDS sau UPC), in alt meniu - altfel nu o sa mearga internetul.