| darksy36 a întrebat:

Cum se instaleaza acest router? ( http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/tp-link/tl-wr740 n/ )
Vreau detalii amanuntite, gen: CE cablu intra in CE mufa

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Ai manual.

Long story short: bagi cablul de la net in portul WAN (cel albastru) si routerul il legi la PC cu un alt cablu, prin unul din porturile LAN (cele galbene). Instalezi CD`ul cu drivere si aia este.

Mai multe detalii ai in manual, e explicat chiar asa cum trebuie, cu lux de amanunte.

| darksy36 explică (pentru ITMania):

Si cablul cu care leg routerul la pc prin portul lan de obicei este inclus in pachetul routerului sau trebuie cumparat separat?

| ITMania a răspuns (pentru darksy36):

E inclus in pachet`ul acelui router, cel putin al meu a venit cu el in pachet.