| anonim_4396 a întrebat:

Ma scuzati de deranj. Incerc sa aflu anumite informatii despre niste teorii ale conspiratiei. Cum internetul de deasupra nu le prea ofera, m-am gandit ca as putea sa intru pe deep web, in scop informativ, doar pentru a citi mai multe pe acest subiect. E ilegal? Stie careva niste linkuri? Sfaturi? De ce ar trebui sa tin cont? As putea folosi un Samsung j7? Am nevoie de vpn daca sunt acolo doar pentru a cauta informatii?
Multumesc.
In cazul in care cineva e interesat de astfel de teorii, astept un mesaj privat pe Instagram: @distophix

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Stiu ca este ilegal sa faci asta plus ca... de ce sa risti asta? Ai dovezi ca acolo exista informatii reale?

| blackgirl1875 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Informativ? Cand e vorba de teorii ale conspiratiei nu stii ce e real si ce e fals.E despre a citi si a forma, la final, o proprie opinie

| Aasdfghj a răspuns (pentru blackgirl1875):

Inteleg dar e vorba de a intra in ceva ilegal...

| blackgirl1875 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Nu cred ca a intra pe acel site e ilegal.Banuiesc ca depinde si de ce cauti.Deepweb ul si darkweb ul sunt chestii diferite. Dark ul e ilegal.Deep ul nu cred

| Wr3nch a răspuns (pentru blackgirl1875):

N ue ilegal lol, dar depinde pe ce intri. Scoate TOR si un VPN decent cu plata, sau uneste mai multe servere in open vpn.

| Bariel a răspuns:

Poti sa intri linistita. Din cate am inteles pana si dark web ul e aproape mort deoarece cei de la fbi si au facut treaba, cu 3 ani in urma am intrat de curiozitate ca fraierul in full screen si fara vpn pe un site care continea droguri si arme de foc... mi am mai facut si cont deoarece nu ma lasau sa explorez site ul in totalitate happy. Nu am avut nici o problema nici cu legea si nici cu laptop ul