| IreneIsHere a întrebat:

~Cine a inventat internetul? big grin
~De ce, cu ce scop a fost gandit? (;;

-funDitA, bang!~

4 răspunsuri:
| hahaha a răspuns:

Nu stiu cine l-a inventat, banuiesc ca Microsoft, si l-au inventat ca intre unu/una intr-o zi de primavara pe TPU si sa intrebe:"~Cine a inventat internetul? big grin

~De ce, cu ce scop a fost gandit? (;;"

| AdamBlack a răspuns:

Cauta pe google!
A fost creat ca sa transfere date mai repede si mai usor.parca un grup de fizicieni si alti specialisti l'au creat.
a fost gandit din anii 50' sau 60'. pe google gasesti mai multe informatii.

| mariutza21 a răspuns:

Internetul a fost inventat de britanicul Tim Bernes Lee in anul 1989. A fost inventat pentru legarea anumitelor programe. Uite-te aici:http://reteaualiterara.ning.com/......internetul