| OnisiiVali a întrebat:

Cum gasesc adresa IP la tv Samsung pentru a ma conecta la internet?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și dacă totuși chiar ai nevoie de adresa IP, o afli din pagina de setări a router-ului.

| NLS a răspuns:

Nu e vorba de adresa IP, ci de SSID-ul pe care il gasesti pe spatele modemului + parola aferenta.

Apoi apesi pe telecomanda pe MENU
cauti si intri la Network > Network Settings > Wireless

Iti va gasi reteaua Wi-Fi, mai ramane sa introduci doar parola, apoi DONE.

| carevaescu a răspuns:

Cum incerci sa te conectezi la net? Prin cablu sau wifi?
Prin cablu nu trebuie sa faci nimic, se conectează singur. Uneori trebuie sa intri in setari si sa specifici ca conexiunea se face prin cablu.
Dacă vrei sa te conectezi prin wifi, tot din setari. intra si caută numele retelei (se numește ssid, nu ip), introdu parola, si se conectează direct.