| FazekasErvin a întrebat:

Cum pot face ca atunci sa nu mai apara acest site http://www.reimageplus.com/ cand dau like pe Facebook unei poze sau dau play unu video pe net sau a unui film sau cand intra pe un clip de pe Youtube? Tin sa mentionez ca se deschide instantaneu fara ca eu sa doresc acest lucru
Astept un raspuns urgent si dau 100% funda

6 răspunsuri:
| cornelmircea1980 a răspuns:

Blocheazal de undeva din partea stanga sus unde este un lacat sau o piesa de lego sau ceva de genu si dai block plugin

| cornelmircea1980 a răspuns:

Funda te rog

| Carjoi_Cata_1989 a răspuns:

Buna, mai mult ca sigur ai fost virusat, asta inseamna ca trebuie sa descarci un antivirus bun, eu iti recomand sa descarci Mallwarebytes si sa scanezi sistemul dupa care sa dezintalezi browserul tau (Chrome, Firefox care il ai) si sa-l reinstalezi inapoi, astfel scapi si de virusi si de problema ta.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, probabil ai adware descarca adwclener de aici :https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ deschide-l da-i scan >asteapata>apasa clean>da ok >pc-ul se va restarta>apoi browser setari>restabileste setarile daca nu gasesti da pe sterge datele de navigare si apoi instaleaza adblock

| Ora de net a răspuns:

Buna Ervin,

Te sfatuim sa blochezi mesajele pop-up din setarile browserului tau, sa instalezi o extensie Adblocker si sa elimini orice extensie pe care nu iti amintesti sa o fi instalat. Daca aceste masuri nu functioneaza, atunci exista posibilitatea sa ai un virus pe computer. Instaleaza un program antivirus si scaneaza computerul. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta free), este bine ca el sa fie updatat constant. Daca un antivirus nu isi updateaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util.