| xXxYouYouYouxXx a întrebat:

Cum schimba o adresa de gmail din secundar in principal? Am doua adrese de gmail si mi-a pus automat pe cea creata recent ca principala desi eu nu vreau asta ca ma incurca foarte mult.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista adresa de e-mail principala si secundara. Ambele adrese sunt egale in rag dar se poate ca atunci cand te conectezi intr-un cont (Exemplu: Google) sa te fi autentificat cu o adresa care este prima si sa fi folosit si o adresa ulterioara care este a doua. Daca despre acesata situatie este vorba intri in contul respectiv la setari, stergi prima adresa. O folosesti pe cea de a 2-a si apoi o reintroduci si pe prima. Nu ai spus in ce cont vrei sa faci asta ca-ti dadeam explicatii pe un filmulet (daca am si eu cont in acel loc).

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Mai multe informatii despre cum poti proceda gasesti aici https://support.google.com/accounts/#topic=