| anonim_4396 a întrebat:

Daca am sters un cont de google si am dat resetare din fabrica la telefon, cum poate un hacker sa-l gaseasca si sa-l sparga?
Chiar daca dupa aia nu m-am mai conectat la el in nici un fel

45 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Pai de ce ar vrea cineva sa-ti sparga contul in prima instanta?

| TheGentleman a răspuns:

De ce ețti paranoic? Hackerii vizează companii, guverne, persoane publice, nu consumatori obișnuiți. Cumpără Bitdefender și nu te mai poate ataca nimeni. Și poți proteja cu același abonament 5 device: desktop, smartphone, laptop, tabletă, MAC.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheGentleman):

Tocmai am patit asta, de asta intreb!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ca sa-mi faca rau

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Man, munca costa bani reali, nimeni nu da doi bani pe o persoana simpla.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Daca tocmai asta am patit, si din cauza asta am probleme.

EU vreau raspuns la intrebare!

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Contul este sters de catre detinator, nimeni nu mai poate avea acces.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Am senzatia ca ma cunosti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De unde stii tu ca este sters?
Daca nu l a sters?
Hmm?

| floreadan a răspuns:

Depinde, daca dai click pe un link si ti-l infecteaza, atunci il poate sparge. Fii atent pe ce dai tap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru floreadan):

Pai daca contul este sters, cum mai poate sa trimita ceva pe el si dupa sa-l sparga si sa-l reactiveze din nou?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Paranoia are gust bun? Intreb pentru un prietenwinking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Tu imi raspunde la intrebare

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De unde pot eu sa fiu sigur sau de unde stii tu ca acel cont este sters?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Activeaza-l din nou, sterge tot ce tine de tine din el sau modifica datele si sterge-l, usor.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai n-ai apasat pe un buton "dezactiveaza contul"? lmao ca parca Google ar tine conturile de placere pe servere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu am cum ca am uitat emalul si parola de la multe dintre conturile de google pe care le-am avut, ca as fi facut asta de mult.
Eu conturile despre care vorbesc le-am sters dar cineva mi-a intrat in telefon si a reactivat ceva copnt de acolo ca sa-mii vada mie istoricul de navigare, ca eu inainte nu stiam ca se salveaza si acolo, ca l-as fi sters.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Si deci problema ta este ca cineva ti-a intrat in cont ca sa-ti vada istoricul cu pornache si ti-e frica sa nu afle parintii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De asta am zis ca as avea nevoie de un hacker, poate m-ar ajuta sa le gasesc din nou, exact asa cum a facut acel individ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu, el acum ma catalogheaza prost, pe nedrept, din cauza istoricului.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur ca nu ti-ai dat datele pe undeva?
Poate le aveai salvate pe undeva si la scoala s-au aflat; poate nu este niciun hacker si simplu imprudenta ta.

Oricum, ca sa gasesti un hacker care sa sparga conturi de Google, poti sa le spui papa banilor de buzunar pe urmatorii 50 de ani, inclusiv banii din urmatoarele 12 luni de salariu, sau poate chiar mai mult.
Nimic in viata asta nu este gratis si cu atat mai putin ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am cautat o sia m citit o gramada de prostii pe internet, dar multe dintre lucrurile pe care le-am vazut si le-am citit, nu le-am practicat niciodata. Iar acum el ma cataloggheaza prost si crede ca eu fac nu stiu ce tampenii pe care nici nu pot sa le...

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci este un el care este apropiat de tine si care te cunoaste?
Mie-mi suna foarte mult a incompetenta proprie decat un hacker care sa te targeteze pe tine, un simplu adolescent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

M ai rau, a aratat si la altii.

Deci mor de rusine, nu stiu ce sa fac

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite care este ideea: tie nu iti pasa ce stie nenea asta despre tine daca nu este apropiat de tine; degeaba iti faci griji.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu este apropiat de mine, dar ma cunoaste

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi, man, ce continut aveai in dracia aia de istoric.
Tu chiar nu stii ca oamenii invata din greseli, nu?
Si si mai si, poti sa infloresti: el ti-a pus alea in istoric ca sa te faca de ras, ca tu nu ai nicio treaba cu acel istoric si nu foloseai acel browser de exempluwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu, dar a gasit o poza indecenta cu mine si a aratat la toata lumea cred, faceam o chestie ca tot omul singur, nu mai conteaza.

Mor de rusineeee

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca daca nu era poza nu imi pasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ce mai pot sa zic acum?