| anonim_4396 a întrebat:

Daca am sters un cont de google si am dat resetare din fabrica la telefon, cum poate un hacker sa-l gaseasca si sa-l sparga?
Chiar daca dupa aia nu m-am mai conectat la el in nici un fel

45 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu am avut astfel de probleme, de aceea nu cunosc detalii.
Trebuie sa dai un hard reset, si apoi sa iti introduci in telefon un nou email (o sa ai nevoie de un nou nr de telefon).
Dar un hacker nu se poate conecta la un dispoztiv decat daca ambele dispozitive (al lui si al tau) sunt conectate la aceeasi retea de internet. In astfel de cazuri renunti sa te conectezi la acelasi wifi cu infractorul.

| LPCTSTR a răspuns:

Pai de ce ar vrea cineva sa-ti sparga contul in prima instanta?

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ca sa-mi faca rau

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Man, munca costa bani reali, nimeni nu da doi bani pe o persoana simpla.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Daca tocmai asta am patit, si din cauza asta am probleme.

EU vreau raspuns la intrebare!

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Contul este sters de catre detinator, nimeni nu mai poate avea acces.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Am senzatia ca ma cunosti!

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De unde stii tu ca este sters?
Daca nu l a sters?
Hmm?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Paranoia are gust bun? Intreb pentru un prietenwinking laughing

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Tu imi raspunde la intrebare

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De unde pot eu sa fiu sigur sau de unde stii tu ca acel cont este sters?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Activeaza-l din nou, sterge tot ce tine de tine din el sau modifica datele si sterge-l, usor.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai n-ai apasat pe un buton "dezactiveaza contul"? lmao ca parca Google ar tine conturile de placere pe servere.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu am cum ca am uitat emalul si parola de la multe dintre conturile de google pe care le-am avut, ca as fi facut asta de mult.
Eu conturile despre care vorbesc le-am sters dar cineva mi-a intrat in telefon si a reactivat ceva copnt de acolo ca sa-mii vada mie istoricul de navigare, ca eu inainte nu stiam ca se salveaza si acolo, ca l-as fi sters.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Si deci problema ta este ca cineva ti-a intrat in cont ca sa-ti vada istoricul cu pornache si ti-e frica sa nu afle parintii...

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De asta am zis ca as avea nevoie de un hacker, poate m-ar ajuta sa le gasesc din nou, exact asa cum a facut acel individ.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu, el acum ma catalogheaza prost, pe nedrept, din cauza istoricului.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur ca nu ti-ai dat datele pe undeva?
Poate le aveai salvate pe undeva si la scoala s-au aflat; poate nu este niciun hacker si simplu imprudenta ta.

Oricum, ca sa gasesti un hacker care sa sparga conturi de Google, poti sa le spui papa banilor de buzunar pe urmatorii 50 de ani, inclusiv banii din urmatoarele 12 luni de salariu, sau poate chiar mai mult.
Nimic in viata asta nu este gratis si cu atat mai putin ieftin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu am cautat o sia m citit o gramada de prostii pe internet, dar multe dintre lucrurile pe care le-am vazut si le-am citit, nu le-am practicat niciodata. Iar acum el ma cataloggheaza prost si crede ca eu fac nu stiu ce tampenii pe care nici nu pot sa le...

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci este un el care este apropiat de tine si care te cunoaste?
Mie-mi suna foarte mult a incompetenta proprie decat un hacker care sa te targeteze pe tine, un simplu adolescent.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

M ai rau, a aratat si la altii.

Deci mor de rusine, nu stiu ce sa fac

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite care este ideea: tie nu iti pasa ce stie nenea asta despre tine daca nu este apropiat de tine; degeaba iti faci griji.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu este apropiat de mine, dar ma cunoaste

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Zi, man, ce continut aveai in dracia aia de istoric.
Tu chiar nu stii ca oamenii invata din greseli, nu?
Si si mai si, poti sa infloresti: el ti-a pus alea in istoric ca sa te faca de ras, ca tu nu ai nicio treaba cu acel istoric si nu foloseai acel browser de exempluwinking

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Nu, dar a gasit o poza indecenta cu mine si a aratat la toata lumea cred, faceam o chestie ca tot omul singur, nu mai conteaza.

Mor de rusineeee

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ca daca nu era poza nu imi pasa

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ce mai pot sa zic acum?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

La fel ca si la raspunsul meu de mai sus, poti spune, atunci cand vezi ca cineva mentioneaza acea poza, ca este trucata, photoshopata.
Ghici ce? Si eu pot face, cu putine tool-uri si mult timp in Photoshop, o poza cu fata ta peste care sa fie un corp muscular si-un organ genital mic, cu tot cu proportii si sa arate extrem de real.

Totul depinde numai de cum abordezi situatia.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Iti scriu in privat, poti sa-mi dai raspuns unde vrei

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai primit ultimul mesaj?

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Ai primit ultimul mesaj?
Mie nu imi apare ca ti l-am trimis.

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Am primit 3, ti-am raspuns la toate.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Daca ii scriu la persoana respectiva care mi-a intrat in cont?

Sau sa-mi fac cont pe o aplicatie pe care el isi desfasoara timpul si sa pun o poza la profil despre ceea ce am patit, si sa scriu acolo ca, sa- i fie rusine, ca stiu cine este, dar fara sa-i pun numele sau ceva despre el, doar sa-si de-a seama ca sunt eu si sa stie ca am aflat despre ce a facut

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare putin cringy, dar daca chiar doresti expres sa investesti timp in asa ceva, da-i bataie; eu nu pot sa te opresc.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

De ce sa ti se para cringy?
Ce are?
Tu ce ai face?

Poate ca se opreste asa, si ii pare rau.
Poate ca daca fac asta..habar n-am...

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca un porc care omoara fara sa aiba contiinta, nu va realiza niciodata greseala facuta din perspectiva omului, ci ca un lucru sub semnul hazardului, din perspectiva lui de animal.

| PainTech a răspuns:

"Daca am sters un cont de google si am dat resetare din fabrica la telefon, cum poate un hacker sa-l gaseasca si sa-l sparga?"

Asta se intampla cand folosesti aceeasi combinatie de email/parola la toate site-urile. E suficient ca unul sa aiba o securitate proasta ca restul sa fie compromise.

https://haveibeenpwned.com/
Daca email-ul tau e in lista de pe acest site sa nu fi surprins ca ti s-a spart contul.
De obicei Google cere permisiune pe alt telefon inainte de a permite conectarea. Asta mi se pare ciudat.

Cand te deconectezi de la un cont Google nu inseamna ca l-ai sters.

Pentru a sterge un cont google trebuie sa intri PE ACEST SITE, sa apesi "Stergeti contul Google", sa te loghezi iar si sa confirmi ca vrei sa stergi : https://myaccount.google.com/delete-services-or-account

Daca nu ai facut EXACT acesti pasi inseamna ca nu ai sters contul.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Am sters contul, si dupa am dat resetare din fabrica la telefon. Din cate am inteles, acea persoana mi l a reactivat din nou, si asa a intrat pe el

| TheGentleman a răspuns:

De ce ețti paranoic? Hackerii vizează companii, guverne, persoane publice, nu consumatori obișnuiți. Cumpără Bitdefender și nu te mai poate ataca nimeni. Și poți proteja cu același abonament 5 device: desktop, smartphone, laptop, tabletă, MAC.

| anonim_4396 explică (pentru TheGentleman):

Tocmai am patit asta, de asta intreb!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă hacker-ul nu-ți cunoaște adresa de e-mail nu poate să-ți spargă contul, iar dacă ai șters contul (nu eliminarea de pe telefon) este imposibil.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am sters contl si am dat resetare din fabrica la telefon.

S au poate ca a intrat cand inca eram conectat cu el pe telefon

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă nu ai avut telefonul hack-uit nu-ți mai fă probleme. Și știind că ți-ai șters contul nu mai are acces la el.

| floreadan a răspuns:

Depinde, daca dai click pe un link si ti-l infecteaza, atunci il poate sparge. Fii atent pe ce dai tap.

| anonim_4396 explică (pentru floreadan):

Pai daca contul este sters, cum mai poate sa trimita ceva pe el si dupa sa-l sparga si sa-l reactiveze din nou?