| numesiprenume0 a întrebat:

Daca ma conectez pentru prima data pe Facebook sau insta cu un cont pe un dispozitiv nou imi trebuie aprobare? Gen, o sa primesc un cod pin pe numarul de telefon pentru confirmare? Stiu ca era ceva de genul.

2 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Stai linistit ca exista acolo 10 posibilitati alternative
de exemplu cea pe care o aleg eu este sa ma intrebe despre prietenii din lista cum ii cheama
ai voie sa gresesti de doua ori
formularul este stil grila
este cea mai usoara metoda

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Și dacă ar fi așa, care ar fi problema, daca e vorba de contul tău?
Nu. Dar, dacă intentionezi să te loghezi pe contul altcuiva (să zicem că-i detii parola), el poate vedea "când" si de pe ce dispozitiv i s-a accesat contul. Cât și orașul.