| Ciovy a întrebat:

Dacă scot cablu din DVR ( camere de supraveghere) perioada care este scos cablu mai filmează ( inregistreaza) sau filmează dar nu se vede nimic cât timp este scos cablu din DVR?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

laughing ce sa filmeze OZN-uri, esti tare de tot.Normal ca nu mai filmeaza nimic, adica nu mai inregistreaza, de vazut daca is conectate la sursa de curent si la monitor, poate sa arate in continuare, dar nu mai inregistreaza daca scoti cablu din dvr ce spui tu.

Desi banui ca alea is cablurile toate, nu stiu de are separat cablu pentru inregistrat si separat pentru monitorizat numa.
Deci de scoti cablu camera este moarta de tot, nu mai inregistreaza nici nu mai monitorizeaza nimic.
Cum am zis depinde ce cabluri si conectii au intre camera si unitate.

| halogen001 a răspuns:

Depinde de DVR si de setari. In mod normal se inregistreaza video cu imagine neagra.
De exemplu, daca se face inregistrare numai la detectia miscarii, atunci camera fiind scoasa, nu mai e miscare si nu se mai inregistreaza nimic. Daca e pus DVR-ul sa inregistreze nonstop sau o anumita perioada, iar camera e scoasa, atunci se va inregistra un video cu imagine neagra. Daca in setari exista optiunea sa nu inregistreze atunci cand lipseste semnalul video, atunci nu va mai inregistra nimic cat timp camera e scoasa din DVR.

| Brizbriz a răspuns:

Depinde de dvr
alea proaste inregistreaza imagine cu "no signal"
alea destepte vor opri inregistrarea ca sa salveze storage

insa PE AMBELE o sa apara gaura in timp... adica o sa fie lipsa timpul in care ai deconnectat camera, deci, daca vrei sa furi/faci ceva naspa, asta nu e o solutie