| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Dacă plec de acasă 2-3 ore și dau drumul la camere de supraveghere sa filmeze și după ce ma întorc le opresc și după 1 ora plec și le pornesc iar, perioada care sunt oprite mai inregistreaza ( filmează)?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia inchide ochii, mai vezi? Simplu ca buna ziua.

| RxTx a răspuns:

Cum sa mai înregistreze daca nu au curent electric!?

| Violleta2022 a răspuns:

Camerele de supraveghere pot functiona 24 de ore pe zi, ca asta este rolul lor, dar le poti porni si oprii cand doresti tu.
Bineinteles ca nu filmeaza cand sunt oprite, ca-i imposibil asa ceva.

| halogen001 a răspuns:

Dacă am camere conectate la un DVR care e pus să înregistreze nonstop și opresc numai camerele, atunci se va înregistra imagine neagră cât timp camerele sunt oprite.
Dacă opresc și DVR-ul atunci nu se mai înregistrează nimic.
Dacă DVR-ul are setări ce opresc înregistrarea la oprirea camerelor, atunci nu se va înregistra nimic.
Dacă DVR-ul e pus să înregistreze numai la detecția mișcării, atunci la oprirea camerelor, nemaiexistând mișcare nu se va înregistra nimic cât timp camerele sunt oprite.
Dacă sunt camere independente, fără a fi conectate la un DVR, camere care înregistrează fiecare pe cardul ei, atunci după oprirea camerelor nu se va mai înregistra nimic.