| Ecstasy4Life a întrebat:

De curand internetul meu a luat-o razna... Un joc de 1GB il descarca prin browser in 6-7 minute... Am dat un reinstal la windows dupa 8 luni si acum observ ca viteza mea de net foarte mica. Am netul de la RDS si practic ar trebui sa am 100mb/s dar la mine abia trece de 9mb/s. Si ma oftic ca viteza de upload e relativ mare iar cea de download e shitty. Chiar acum descarc acelasi joc de 1GB si acum e gata in 9 ore. De la 6-7 minute la 9 ore e ceva. Tin sa precizez ca am intrat in Device Manager - Network Adapters si am setat la Speed & Duplex - 100 MB's Half Duplex si a mai urcat putin de la 4mb's la 9mb's. Dar tot e putin si nu vreau sa sun la ei ca pe urma sa ma fac de cacao spunandu-mi ca problema e la mine. Vreau parerile voastre.

http://imgur.com/a/oL6JJ

Răspuns Câştigător
| Cyrano a răspuns:

Reinstaleaza driver-ul wi-fi sau LAN.

2 răspunsuri:
| Ecstasy4Life explică (pentru Cyrano):

Multumesc mult, raspunsul tau nu numai ca m-a ajutat, dar a si rezolvat problema

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Atunci cand ai probleme cu internetul te sfatuim sa contactezi departamentul de relatii clienti ai furnizorului tau de internet.