| Domino2018 a întrebat:

Ce credeti? am placa de retea arsa daca dupa instalarea Windows XP nu imi mai apare in,, Device manager" placa de retea si nici,, Network adapters"cel putin.
Am o placa de baza ECS seria C51G - M754 v1.01
Multumesc anticipat., Astept raspuns ofer fundita happy

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Google. http://www.ecs.com.tw/......etail.aspx
Descarca driverele si instaleaza-le (special cel de chipset).

6 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Inainte sa reinstalezi Windows-ul era ok?

| Domino2018 explică (pentru Kattan):

Da era ok, singura schimbare am trecut de la net ROMTELECOM la AKTA CABLU si nu am reusit sa fac setarile de conexiune, atunci am schimbat windowsul la recomandarea celor de la AKTA motivul SISTEMUL prea virusat

| Kattan a răspuns (pentru Domino2018):

Placa de retea nu se poate 'arde' prin reinstalarea sistemului de operare. Cel mai probabil nu ai instalat driverul pentru ea. Este o placa de retea incorporata sau separata? In Device Manager (click dreapta pe My Computer - Manage - Device Manager) apare la Network sau Other?

| Domino2018 explică (pentru Kattan):

Este o placa incorporata...iar in,, device manager''nu imi apare deloc,, network adapters''...iar driverele pentru placa de baza inca nu dau de ele, deci nu le-am instalat

| Domino2018 explică (pentru Kattan):

Multumesc pentru raspunsuri, intr-adevar dupa instalarea driverelor este totul OKhappyInca odata MULTUMESC

| Kattan a răspuns (pentru Domino2018):

Cu placere. Ma bucur ca am putut fi de ajutor.

| Kattan a răspuns (pentru Domino2018):

Google. http://www.ecs.com.tw/......etail.aspx
Descarca driverele si instaleaza-le (special cel de chipset).