| Zaric_Ema_Katerin_1998 a întrebat:

Hei am nevoie de ajutor! Imi doresc foarte mult un telefon nou si doresc sa mi-l cumpar de pe aliexpress! Un iphone 6. Ceedeti ca este o idee buna sa mi-l cumpar de acolo? Va avea probleme sau asa? Nu ma deranjeaza ca vine greu! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ora de net a răspuns:

Da,e dar deși in loc sa îți iei de multe ori și prost mai degrabă așteaptă.
Pff...Așa sunt toți.
Pe mine ma fac pițipoanca mai nou doar pentru ca am de toate și învăț bine, deci i-ați tel.
Și după părerea mea aia care in 2018 isi iau un iPhone foarte vechi fac asta doar pentru fițe, și ca urmare in ochii mei oamenii aia nu mai sunt tari.
Deci așteaptă, și da-i naibii de idioti, de mine rad pentru ca pe adidașii mei Lacoste se afla un crocodil...

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu va avea probleme, siteul e destul de serios dar e posibil sa ai alte probleme.

Chinezii sunt destul de draguti si declara ca respectivul colet valoreaza sub 10E (cat sa nu platesti taxe vamale) dar daca cei de la vama il deschid (si am inteles ca s-au prins de miscare si au inceput sa faca asta) va trebui sa platesti taxele vamale pe telefon..chestie care va costa multicel.

| artemidak a răspuns:

Nu comanda chestii mai serioase decât niște radiere de pe AliExpress!
Mereu ai sa Riști sa nu vina, când vor veni sa fie fake sau sa nu fie ceea ce ai comandat tu, etc.
Și eu îți recomand sa îți iei telefon de pe eMAG, vândut chiar de ei.
Ei mereu îți aduc comanda repede, poți face returul foarte usor...
A! Si încă ceva de îți iei iPhone 6 și nu 6s?
După părerea mea 6s e mai bun.

| Anonim a răspuns:

Salut.....sa stii ca de mult nu mai merge treaba cu AlieXpress. De ceva timp a inceput sa bage timpul de expediere cam mare. Eu acum comand numai de pe Gearbest https://www.gearbest.com? lkid=13770729 fiind unul dintre cele mai tari site-uri din China. Produsele sunt de calitate si sunt foarte seriosi.

| Kerre a răspuns:

Dupa parerea mea nu trebuie sa te sperii ca site-ul este destul de serios si nu va avea probleme.

| Zaric_Ema_Katerin_1998 explică (pentru Kerre):

Mersi o sa vorbesc si cu parintii si o sa vad

| Zaric_Ema_Katerin_1998 explică (pentru RoCkKiD):

Ok mersi mult o sa vorbesc si cu parintii sa vad ce spun

| Zaric_Ema_Katerin_1998 explică (pentru artemidak):

E vreo diferenta de preț? Ca eu initial vreau sa mi l cumpar din banii de bursa si o am 675 si daca imi iau cu 16gb am inteles ca va costa cam atat (mai puțin ) si nu stiu exact daca sa astept inca un an pentru ca la anul o sa am bursa mai mare cam 1200 de lei si sa o strang cu asta si sa imi iau atunci. Dar nu as astepta atat pentru ca m-am saturat sa rada colegii de mine doar pentru ca am Nokia lumia .....si asta e doar pentru ca parintii sunt fan Nokia?

| Zaric_Ema_Katerin_1998 explică (pentru ):

O sa il incerc mersi

| Zaric_Ema_Katerin_1998 explică (pentru Ora de net):

Mersi mult ????

| artemidak a răspuns (pentru Zaric_Ema_Katerin_1998):

Cu placere!

| Ora de net a răspuns:

Buna, Ema,

Sfatul nostru este sa te consulti si cu parintii tai inainte de a face o astfel de comanda. Telefoanele iPhone vandute pe Aliexpress sunt ori copii fidele și nu originale ori sunt telefoane stricate care au fost reconditionate si facute sa functioneze.

Daca produsul nu ajunge, nu te multumeste sau se strica la scurt timp dupa ce il primesti, va fi practic imposibil sa-ti recuperezi banii.