| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU
Cum pot juca jocul ala "blue whale"? Am auzit ca se poate juca pe un site numit VKontakte....asa e?

Răspuns Câştigător
| PereteanuConstantinescu a răspuns:

Cred ca e blocat in Romania

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acela nu este un joc! Tie ti se pare amuzant sau distractiv sa te ranesti si dupa sa te sinucizi? Na regulile, desi cred ca numai o persoana fara o viata sociala ar dori sa ''joace'' asa ceva... http://www.b1.ro/......78979.html

| Andrei_Noru_1999 a răspuns:

Eu il jucam pe DeepWeb de ale siteuri nu stiu

| Aslam a răspuns:

Da, exact pe site-ul ala. Spor la joaca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Meh...oricum vreau sa mor deci.

| Danielachan a răspuns (pentru Andrei_Noru_1999):

Jucai pe naiba, nu eşti tu capabil să intrii în deep web

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Danielachan):

Deja am intrat pe grupul cu blue whale... daca vrei iti dau si link

| Danielachan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai intrat pe naiba. Îmi insulţi inteligenţa şi mai eşti şi arogantă

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Danielachan):

Apropo...corect e "sa intri" cu un singur "i". Intai invata sa scrii si dupa aia mai comenteazawinking

| Danielachan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cât ţi-a luat căutarea pe google? Oberv şi analizez cu mare atenţie ceea ce fac, ceea ce îneamnă că am avut reptate. Eşti doar o individă egoistă.
Ps era necesar să observ că mesajul este transmis şi proceasat, deci misiune îndeplinită.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Danielachan):

Nu imi mai bat capul cu tine pentru ca nu are rost.
P.S. foarte multe greseli gramaticale, scumpa mea...
La cum vorbesti, nu iti dau mai mult de 10 ani

| Danielachan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nop, doar am dreptate. Oberv şi disting cu uşurinţă comportamentul unei puştoaice narcisiste şi egoiste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Danielachan):

Da...
Ti-a luat mult sa te gandesti la asta?

| Danielachan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nop, procesez extrem de rapid, datorită nivelului de inteligenţă extrem de ridicat

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Danielachan):

Nu mai zic nimic pentru ca nu te pot face sa intelegi.winking
Acum vezi-ti de treaba ta acolo ca deja faci spam :*

| Danielachan a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu nu spui nimic, tastezi rolling on the floor. Ştiu, realitatea este greu de acceptat, poţi încerca să te obişnuieşti cu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Danielachan):

Chiar nu te baga nimeni in seama?
Saraca de tine...vezi ca tu cam consumi aerul degeaba asa ca shhh laughing

| Danielachan a răspuns (pentru anonim_4396):

Adevărat, nimeni nu mă bagă în seamă, cu excepţia ta. Deci, nimeni ( tu fiind inexitentă) INEXISTÉNT, -Ă, inexistenți, -te, adj. Care nu există; neexistent, nul (1). ♦ Fig. (Despre oameni) Care nu se face remarcat, lipsit de importanță, de valoare; șters, neglijabil. – Din fr. inexistant.

| aXy99 a răspuns:

De ce nu treci direct la ziua 50? Te poti considera castigator/castigatoare.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

"Blue Whale" nu este un joc, ci sunt o serie de comunitati unde esti incurajat sa faci anumite lucruri care iti pot dauna atat fizic, cat si psihic. Noi te sfatuim sa nu accesezi astfel de continuturi sau comunitati.

De asemenea, daca ai ganduri de autovatamare, iti recomandam sa ceri ajutorul la:
Estuar Call Center - 031 41 71 888
Alianta Romana de Preventie a Suicidului – (telverde) 0800 801 200
Aleg sa Traiesc - 0747 119 112