| Roboioboinoivoiioi a întrebat:

N-am simt. Nu imi pasa de ceilalti si sunt o mica egoista. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Nu imi pasa de ceilalti...Ce pot sa fac?"

adică să accentuezi ceea ce ai spus sau să schimbi?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea incerca sa te schimbi, dar cum nu ai bun simt si nici nu-ti pasa, este inutil sa-ti recomandam asta.
Ideea este ca te asteapta o mare dezamagire si bataie de joc in viata asta, fiindca nesimtitii si egoistii ajung pana la urma sa sufere enorm, fiind marginalizati si ocoliti de restul lumii.

| mgtow a răspuns:

Iti vezi de treaba

| Sofer a răspuns:

Ramai asa.

| StrongHeart a răspuns:

Toti trecem prin asa ceva,cel putin eu am trecut printr-o perioada foarte intunecata in care nu-mi pasa de nimeni pentru ca eram in foarte multa durere si fusesem tratat foarte urat de ceilalti si imi fixasem acest mindset de om antipatic si egoist,dar in realitate eram un om foarte speriat care avea nevoie de iubire si nu mi-o oferea nimeni sau asa credeam eu, deci eu cred ca si la tine ar putea fi asta si in adancul sufletului sa ai foarte multa durere de care trebuie sa scapi cumva si singura metoda pe care o stiu e sa ierti tot ce a fost in trecut, sau cat de mult poti sa scoti durerea aia din tine, sa te respecti mai mult pe tine si sa nu lasi pe nimeni sa iti dicteze cine esti ca persoana sau sa iti puna etichete, dar in acelasi timp sa nu devii un om de care ceilalti se feresc, adica pe scurt trebuie sa lucrezi la lucrurile astea 2:
1)sa ai mai mult respect de sine
2)sa iubesti mai mult pe ceilalti si sa ierti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nimănui nu ii pasa de tine, ție de ce ți ar pasa de alții? Ar trebui sa ți se rupă de alții care nu te apreciază, și să apreciezi pe cei care te apreciază

| IngerasulMicut a răspuns:

O tigaie peste cap, onoarea mea.

| NoVasile a răspuns:

Din moment ce ai scris asta înseamnă că îți pasă puțin, dacă nu te preocupa problema, nu deschideai deloc subiectul.
Tot ce poți să faci este să convietuiesți o perioadă printre oameni pentru a deveni mai empatică, necunoscând oamenii îndeaproape, nu ai cum să dezvolti compasiune față de ei.
Din intrebarea pusă de tine deduc că ai până în 20 de ani.(Sper să mă înșel)

| Roboioboinoivoiioi explică:

Multumesc