| costinvlad a întrebat:

Sall. TPU. Daca m-am conectat la Wifi neparolat, propietarul poate sa imi afle parola de Facebook, gmail, etc? Daca da, cum? Cu aplicatii Android, Windows, etc? Ms. Eu m-am conectat la 10 retele din oras.

Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Doar daca e vreun hacker iti poate afla parola, desi sansele sunt foarte mici sa o afle fiind hacker.

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu poate afla parola (informatia e criptata), dar banuiesc ca poate avea acces la istoricul site-urilor vizitate.

| PainTech a răspuns:

Incearca cat poti de mult sa eviti retelele publice, se poate afla parola cu ajutorul unui atac MITM, dar conexiunea cu Facebook e securizata.
Deci, exista sansa asta, dar e destul de mica.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Da, traficul de internet realizat printr-o retea nesecurizata poate fi interceptat. Acest lucru ar trebui insa sa fie realizat de catre o persoana priceputa in domeniu. Sfatul nostru este sa eviti retelele nesecurizate si sa folosesti un program antivirus pentru dispozitivul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum, doar daca e vreun mare hecker, si nici nu prea sunt in Romania.

| Floribvfj a răspuns:

Stai liniștit că nu poate afla nicio parolă.