| Andrei01838202 a întrebat:

Salut,am și eu o problema,când încerc să ma conectez la wifi,pun parola și se blochează de tot imagina și imi dă blue screen…aceasta problema o am doar la acea conexiune de internet…când ma conectez la alt Rooter funcționează, cum as putea rezolva aceasta problema?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ai incercat sa schimbi numele rețelei și parola?
Știu că pare banal, da poate merge.
Daca nu merge, înseamnă că routerul are o problemă

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Gen pun parola la internet dau NexT, se blochează ecranul imi apare blue screen și acolo. Jos scrie DPC WATCHDOG VALIDATION…și chestia asta se întâmpla doar la această rețea, la alta ma lasă sa ma conectez

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Eram pe Windows 10 și după eroarea asta l-am schimbat pe win 8.1 credeam ca se repara dar tot degeaba

| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Prima comanda a funcționat pe Windows PowerShell dar celelalte 2 nu

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

A doua comanda trebuie sa o scriu fix așa nu?
Get-NetAdapter -Name | Format-Table -View Driver
Sau exact 100% cum bro

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Am făcut fișierul bat l-am deschis acum sa încărcat alea și s-a inchis fișierul singur, acum trebuie sa dau restart la laptop?

| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Tot nu merge bro exact la fel, pun pw se blochează și imi da acea eroare

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Nu se întâmpla nimic când bag in comițând prompt BAT ul, îți dau răspuns câștigător dar ar fi ok dacă ai putea vorbi pe Messenger prin mesaje să-ți arat și poze,

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Aproximativ la fel imi arată doar ca tot degeaba bro

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Nu mi da voie sa-l pun, imi zice ca am folosit prea mult cuvanul 'si'

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Wi-Fi Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11... rtwlane.sys 2017-11-21 2023.67.92... 6.40

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei01838202 explică (pentru TornadoIDS):

Bro,l-am făcut, nu inteleg cum drecu dar problema era de la mouse, am conectat alt mouse și când am dat conect a mers …nu mă întreba ca nu-mi dau seama cum e posibil așa ceva?‍♂️