| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o problemă. Când intru pe laptop și încerc sa îl conectez la wifi, nu funcționează. Modemul arata ca internetul merge, însă laptopul continua sa spună "fără internet" ca și cum nu l-as fi conectat deloc. Parola am scris-o corect, deci nu știu ce s-a întâmplat. Alaltăieri nu avea nici o problema. Am restartat si laptopul, și modemul de wifi, m-am deconectat și conectat la internet din nou de nu știu câte ori, dar tot nu merge.
Sunt sigura ca problema nu este de la modem, pentru ca internetul funcționează pe telefon foarte bine.
Sper ca mă puteți ajuta! Mulțumesc happy
*ignorați categoria*

3 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Daca vrei ajutor, ar cam trebui sa spui in detaliu ce se intampla, nu doar ca nu te lasa sa te conectezi. Pot fi o infinitate de motive care nu pot fi citite in stele.

| RaduCiprian a răspuns:

Am avut aceeasi problema pe windows 8.1, a trebuit sa reformatez laptopul si mi-am bagat windows 7

| ninoh11 a răspuns:

Depinde uneori si de windows. Daca este windows 8 are raza mai mica de de a accepta wifi. Sau aia de la care esti tu conctata sunt niste magari care fura internet de la tine ( cam imi facea mie) sau am un var, frate, unchi (unchiul meu cel malefic ) care fura tot internet ( exact ce mi se intampla mie acum)