| whealth a întrebat:

Ce as putea face ca Facebook sa nu imi mai inchida contul pe motiv ca nu sunt eligibil? Am avut un cont pe care l-a inchis pe acest motiv, dupa mi-am mai facut altul si l-a inchis si pe acela, dupa iar am facut si l-a inchis si pe acela pe acest motiv. Ca sa nu il mai inchida ar trebui sa pun varta mea reala? Am 17 ani. Si daca e din cauza numelui, eu aveam numele meu de familie si prenumele cum imi spun toti prietenii, nu ca in buletin. Oare sa fie acesta motivul pentru care mi l-a inchis?

6 răspunsuri:
| istoc2010 a răspuns:

Poti sa contesti dar trebuie sa le trimiti actele ca sa dovedesti ca tu esti cel real

| whealth explică (pentru istoc2010):

Pai nu stiu ce acte ar trebui sa le trimit. eu am contestație deschisă inca din 30.08 si inca nu mi au raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dusmani. Asta se intampla. Cum iti folosesti alt nume in afara de cel scris in buletin, cineva te raporteaza si de asta iti sterge contul. Pentru ca tu, folosind alt nume in afara de cel scris in CI, incalci standardele comunitatii Facebook. Citeste in intregime acest regulament si apoi ai sa intelegi ce ai voie si ce nu.

| whealth explică (pentru anonim_4396):

Da, dar eu pe Facebook aveam Florin si numele de familie si in buletin e Florian, pentru asta poate sa mi-l inchida? Toata lumea ma striga Florin, nimeni nu imi zice "Florian"... nu vad de ce as pune prenumele real...

| istoc2010 a răspuns (pentru whealth):

Buletin mi se pare si e posibil sa trebuiasca si altceva dar in contestatie de obicei scrie de ai de trimis trebuie urmati pasii care ti se cer

| Ora de net a răspuns:

Buna, Florin,

Facebook inchide conturile care nu respecta termenii lor - https://www.facebook.com/terms Printre motive se numara si folosirea unui nume fals.

Te incurajam sa citesti cu atentie termenii si sa ii respecti pe acestia.